GFI EndPointSecurity – vlastnosti produktu


Co je nového v GFI EndPointSecurity™ 2013 SR1

Datum zveřejnění: 25. červenec 2013

Šifrování AES-256

Funkce šifrování obsahu GFI EndPointSecurity nyní nabízí vedle dříve dostupného AES-128 také AES-256.

Povolení pro konkrétní sériová čísla zařízení

Nyní mohou pravidla obsahovat povolení pro konkrétní sériová čísla zařízení, což je velmi užitečné, v případech, kdy se s konkrétním zařízením s určitým sériovým číslem má zacházet jinak.

Skenování rizik počítačů Windows 8 a Windows Server 2012

GFI EndPointSecurity se přizpůsobila změně technologií v nabídce dvou nových operačních systémů, pro které nyní nabízí funkčnost kompletního skenování.

Vylepšená ochrana agentů

Byla vylepšena ochrana agenta GFI EndPointSecurity tím, že blokuje uživatele, kteří se snaží manipulovat s agentem a získat přístup k zařízením.

Nově rozpoznávané typy archivů

GFI EndPointSecurity nyní rozpoznává většinu běžných typů archivů a kontroluje soubory uvnitř nich, čímž zvyšuje úroveň ochrany. Identifikovány jsou následující typy archivů: 7z, arj, bz2, bzip2, cab, deb, gz, gzip, iso, jar, lha, lzh, lzma, rar, rpm, tar, wim, xar, xpi, z, zip.

Mezi některé nové funkce v GFI EndPointSecurity 2013 patří:

Datum zveřejnění: 12. března 2013

Tato verze GFI EndPointSecurity 2013 nabízí lepší ochranu před ztrátou dat (DLP) na koncovém zařízení prostřednictvím šifrování pro úložná zařízení USB, a zlepšuje celkovou spokojenost uživatelů.

Funkce ohodnocení rizika

GFI EndPointSecurity 2013 nabízí funkce ohodnocení rizika úniku dat na úrovni koncových zařízení, a to na novém ovládacím panelu.

Nástroj pro ohodnocení rizika bere v úvahu řadu parametrů včetně úrovně aktivity koncového zařízení, výměnných zařízení, která se používají, jejich vlastní úrovně rizika, a samozřejmě opatření používaná pro zamezení úniku dat (pokud se nějaká aplikují). Tím se Vám přiřadí úroveň rizika každému koncovému zařízení, a vedle toho celková úroveň rizika pro síť, přičemž obě budou k dispozici v novém ovládacím panelu vytvořeném specificky pro tuto funkci. Tento ovládací panel umožňuje uživatelům zobrazit si další podrobnosti o každém koncovém zařízení, a poskytuje další informace o tom, co je třeba pro snížení úrovně rizika zobrazeného jak pro síť, tak pro samotný koncový bod. Navíc ovládací panel obsahuje odkazy na nejobvyklejší operace a také úkony, které je potřeba provést za účelem snížení úrovně rizika, čímž usnadňuje uživatelům provozování produktu. Ohodnocení rizika lze provést na žádost nebo v naplánovaných intervalech.

Kontrola obsahu

Modul kontroly citlivých dat nahlíží do souborů, které procházejí koncovými body přes výměnná zařízení, a je schopen identifikovat obsah na základě předkonfigurovaných (nebo zákazníkem upravených) regulárních výrazů a slovníkových souborů. Ve výchozím nastavení bude modul vyhledávat informace citlivé z hlediska bezpečnosti jako např. rodná čísla, osobní čísla atd., a také citlivé informace týkající se daného odvětví, jako např. názvy nemocí, léčiv, nebezpečných chemikálií, a také triviální jazyk nebo etnické/rasistické pojmy.

Podporované typy souborů: txt, pdf, doc, docx, xls, xlsx, html, xml

 

icon2Zákazníci s platnou maintenance mají nárok na bezplatný upgrade
stáhněte si novou verzi

icon3a získáte nový klíč

icon4Zákazníci bez platné maintenance, kteří si přejí zakoupit upgrade,
stáhněte si novou verzi

icon5a obnovte svou maintenance