GFI OneGuard – vlastnosti produktu


Funkce

GFI OneGuard

Antivirus

Jádrem GFI OneGuard je zabezpečení systému přes ochranu a informovanost. To je důvod, proč jsme integrovali antivirus od Kaspersky Lab do našeho řešení. Kaspersky Lab je jedním z předních a nejuznávanějších poskytovatelů antivirových řešení. Antivirus v rámci GFI OneGuard poskytuje ochranu v reálném čase pro všechna vaše připojené Windows zařízení. Nainstalujte agenta na každém zařízení a kontrolujte vše z konzole. Jedná se o elegantní, přesto účinný způsob, jak ochránit vaši síť.

GFI OneGuard

Patch managment

Zásadním úkolem každého administrátora IT je držet krok se softwarem a OS patchem na frekventované síti. Jak tedy budete vše spravovat s různými operačními systémy, typy zařízení a požadavky? GFI OneGuard dokáže pomoci. Jeho součást patche managmentu skenuje všechna připojená zařízení k síti, zkontroluje nainstalovaný software, pátrá po chybějících patche a zasílá aktualizace, které uznáte za vhodné.

GFI OneGuard

Asset tracking

Pro efektivní správu sítě musíte vědět, co se v ní skutečně nachází. Zde přichází vhod sledování zařízení. GFI OneGuard usnadňuje identifikaci a sledování každého zařízení připojeného na vašich sítích kdekoli na světě. Provádí audit sítě a softwaru z konzole a nechá systém spravovat všechno. GFI OneGuard bude vyhledávat a vyhodnocovat každé zařízení, které nalezne a podá zprávu o tom, co a kde je, jaký software je spuštěn, zda má nějaké zranitelnosti a desítky dalších údajů.

GFI OneGuard

Reporting

Reporting představuje způsob, jak pochopit velké množství dat. Ať již potřebujete analyzovat zdroje, zprávu o hardware nebo software, připravit obchodní případ nebo celou řadu jiných věcí, pak GFI reporting OneGuardu vám to poskytne. Nabízíme širokou škálu reportů s potřebnými filtry pro lepší seřazení zvolených dat. Zprávy mohou být generovány ve formátu .pdf nebo .xls, což umožňuje další zpracování dat.

GFI OneGuard

Messaging

Nedostatek komunikace / upozorňování na události systému, výpadky nebo prostoje, budou minulostí s nástroji pro zasílání zpráv od GFI OneGuard. Administrátoři mohou zasílat zprávy všem uživatelům, skupinám, oddělením nebo komukoli ve vaší síti, aby informovali o prostoji nebo upozornili na kritické problémy. Složka zpráv (messaging) od GFI OneGuard je malá ale velmi důležitá součást. Jedná se o jednu z metod, jak udržet uživatele a správce spokojené a průběžně informované o tom, co se děje.

GFI OneGuard

Licenční model

Jednou z hlavních výhod použití GFI OneGuard oproti typickému řešení v tomto oboru je, že jako správce můžete také těžit z mnohem jednoduššího licenčního řízení. Místo toho, abyste se museli vypořádat s různými dodavateli, různou fakturací a právním papírováním, které vše doprovází, tak vám budou účtovány využívané služby jednou ročně po dobu trvání vaší smlouvy. Jen jedna faktura ročně za všechno, co je potřeba k udržení sítě v perfektním stavu.

GFI OneGuard

Vynucené dálkové vypnutí/restartování

Zdánlivě základní funkce. Byli byste ovšem velmi překvapeni, jak často je využívána. Nebude potřeba volat uživatele a požádat ho o restart. Administrátoři mohou vzdáleně vypnout zařízení a GFI OneGuard se postará o varování uživatelů, případně jim oznámit čas, kdy taková akce proběhla.

GFI OneGuard

Může být instalován kdekoliv!

GFI OneGuard není pouze lokální řešení nebo pouze cloudová platforma – může být nasazen, jak budete potřebovat dle požadavků na vaši infrastrukturu. Žádné jiné řešení na trhu není tak flexibilní.

GFI OneGuard

Nekonečné možnosti

Tyto základní služby jsou jen začátkem toho, co platforma GFI OneGuard nakonec zvládne. Ostatní služby v produktovém plánu obsahují device control, sledování serveru a služeb, filtrování webu a správu protokolu událostí. Tato platforma a všechny její služby se budou neustále vyvíjet a přicházet s novými nástroji a službami, které Vám pomohou spravovat vaše obchodní sítě efektivně a s minimálním úsilím.